Dostępność
Oddziały Terenowe
youTube
FB
Twitter

Zakończona akcja Fiesta Krwiodawcy

Zakończona akcja „Fiesta Krwiodawcy”

Wraz z końcem wakacji w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu zakończyła się akcja „Fiesta Krwiodawcy”.

Do wygrania były odtwarzacze mp3 Creative, cenna biżuteria, drobny sprzęt AGD, kupony na pizzę i kręgle oraz gadżety z logiem Centrum Krwiodawstwa. „Fiesta Krwiodawcy” to pierwsza taka akcja zachęcająca mieszkańców Wrocławia i okolic do oddawania krwi.

W lipcu i sierpniu Centrum Krwiodawstwa odwiedziło 5029 osób, w tym 1586 z nich oddało krew po raz pierwszy. Pobrano 2263 litry krwi. W porównaniu z 2005r. ilość krwiodawców była podobna, jednak wtedy działały jeszcze dwa miejsca, gdzie można było oddawać krew.

„Krwi w te wakacje wystarczało na zaspokojenie bieżących potrzeb” – mówi dr Maria Łuczywo-Rudy, kierownik działu zaopatrującego szpitale – „Czasem mieliśmy zapas na 2 lub 3 dni, ale też sprowadzaliśmy krew z innych Centrów Krwiodawstwa”.

Akcja była bardzo dobrze odebrana przez krwiodawców, dlatego w przyszłoroczne wakacje można się spodziewać kolejnej edycji „Fiesty Krwiodawcy”.

Tymczasem, krew mogą już oddać osoby, które w Centrum Krwiodawstwa były jeszcze przed wakacjami. Właśnie upłynął 56 dniowy okres odstępu między donacjami. Zapraszamy też na ul. Czerwonego Krzyża 5 każdego, kto jeszcze nie był dawcą i nie zna swojej grupy krwi.

Krwiodawcą może być każda pełnoletnia osoba ciesząca się dobrym zdrowiem i ważąca powyżej 50kg. Oddając krew należy mieć ze sobą dowód tożsamości.

Program polityki zdrowotnej "Zapewnienie samowystarczalności Rzeczypospolitej Polskiej w krew i jej składniki na lata 2015-2020" finansowany przez ministra zdrowia.