Dostępność
Oddziały Terenowe
youTube
FB
Twitter

Stan krwi na dzień: 25.02.2024

Krew RhD (+) plus

A RhD plus średni stan
średni stan
B RhD plus niski stan
niski stan
AB RhD plus wysoki stan
wysoki stan
0 RhD plus średni stan
średni stan

Krew RhD (-) minus

A RhD minus średni stan
średni stan
B RhD minus niski stan
niski stan
AB RhD minus wysoki stan
wysoki stan
0 RhD minus bardzo niski stan
bardzo niski stan

Dlaczego kolejne oddanie krwi lub jej składników (donacje) są ważne dla przetaczania składników krwi pacjentom?Osocze uzyskujemy z krwi pełnej konserwowanej, można je także oddawać metodą aferezy (plazmafereza lub przy okazji oddawania płytek krwi). 

Aby osocze można było wydać bezpiecznie dla pacjenta to Krwiodawca musi być dwa razy zbadany na obecność wirusów, w odstępie co najmniej  16 tygodni. Proces ten nosi nazwę karencji i ma na celu wyeliminowanie tzw. „okienka diagnostycznego” u Dawcy, czyli wczesnego okresu zakażenia, w którym pomimo obecności czynników zakaźnych dostępnymi badaniami nie wykrywa się jeszcze zakażenia. 

Wobec powyższego, aby wydać osocze do szpitala próbka z oddania od Krwiodawcy musi być ponownie zbadana po minimum 16 tygodniach. 

Aby Twoje osocze można było wydać do szpitala tak zaplanuj kolejne oddania krwi lub jej składników, żeby oddać krew lub jej składniki po co najmniej 16 tygodniach, ale oczywiście w międzyczasie też można oddawać różne składniki krwi.

 

  


Akcja w VIII LO we Wrocławiu - zapraszamy na akcję do licealistów
Zapraszamy do Twardogóry - 23.02.2024 r.
Czekamy na WasKrwiodawco, sytuacja w zakresie stanów magazynowych krwi i jej składników wymaga Twojego wsparcia!

Podziel się krwią, aby lekarze mogli ratować zdrowie i życie pacjentów.

Już teraz zgłoś się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, Oddziału Terenowego lub na mobilną akcję pobierania krwi.

Czekamy właśnie na Ciebie!

 


Akcja krwiodawstwa w LO nr 8 we Wrocławiu
OgłoszenieSzanowni Państwo,

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. prof. dr. hab. Tadeusza Dorobisza we Wrocławiu, 50-345 Wrocław, ul. Czerwonego Krzyża 5/9 informuje o zamiarze sprzedaży analizatora biochromatycznego Pointe 180 PLUS ze względu na zmianę technologii. Zainteresowanych nabyciem analizatora prosimy o kontakt, wg danych teleadresowych w pkt VI.

pobierz pełne ogłoszenie »


Program polityki zdrowotnej "Zapewnienie samowystarczalności Rzeczypospolitej Polskiej w krew i jej składniki na lata 2021-2026" finansowany przez Ministra Zdrowia.