Dostępność
Oddziały Terenowe
youTube
FB
Twitter

XVII Finał WOŚP-akcja krwiodawstwa w CH Galeria Piastów w Legnicy

XVII FINAŁ WOŚP - AKCJA KRWIODAWSTWA

W CH GALERIA PIASTÓW W LEGNICY

W dniu 11 stycznia 2009r. RCKiK Wrocław zorganizowało kilka akcji krwiodawstwa z okazji XVII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy:  w Żmigrodzie, Polkowicach i Legnicy.

Honorowa zbiórka krwi zorganizowana przez nasz Terenowy Oddział w Legnicy w Centrum Handlowym GALERIA PIASTÓW cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Do oddania krwi zgłosiło się 58 dawców, a krew oddało 49 osób. W sumie pobrano ponad 22 litry krwi!!!

Liczba chętnych do podzielenia się cząstką siebie była znacznie wyższa - przypuszczamy, że było to ponad 70 osób. Ze względu na fakt, iż od momentu pierwszej donacji do preparowania krwi nie może upłynąć więcej niż 6 godzin, rejestracja dawców mogła odbywać się jedynie przez 3 godziny. Dlatego też pozostałe osoby chcące oddać krew zapraszamy do Terenowego Oddziału w Legnicy przy ul. Iwaszkiewicza 5 /godziny rejestracji dawców na stronie głównej/.

Serdeczne podziękowania składamy wszystkim dawcom oraz osobom, bez których pomocy akcja krwiodawstwa w tym dniu nie mogłaby się odbyć:

 1. Pan Jan Mroczka - Prezes Zarządu RANK PROGRESS SA
 2. Pani Marzena Białek - Dyrektor CH Galeria Piastów
 3. Pan Dariusz Wyborski - Dyrektor Zespołu Public Relations CH Galeria Piastów
 4. Pani Katarzyna Kornak - Kierownik  Salonu ALMI DECOR
 5. Pan Maciej Waberski - Kawiarnia CAFE ROOM
 6. Pani Bożena Miktus - Pedagog Zespołu Szkół Rolniczych w Legnicy

oraz wolontariusze Zespołu Szkół Rolniczych w Legnicy:

 • Maja Nawrot
 • Kamil Pawluk
 • Daniela Kasprowicz
 • Bożena Guszpit
 • Mateusz Mikulski
 • Paulina Sawicka

 

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA GALERII ZDJĘĆ
Program polityki zdrowotnej "Zapewnienie samowystarczalności Rzeczypospolitej Polskiej w krew i jej składniki na lata 2015-2020" finansowany przez ministra zdrowia.