Dostępność
Oddziały Terenowe
youTube
FB
Twitter

Serdeczne dziękujemy wszystkim Krwiodawcom!

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w okresie wakacji zareagowali na nasze sms-y, komunikaty, ogłoszenia oraz poświęcili swój czas i zgłosili się do oddawania krwi.

Aktualnie w Centrum Krwiodawstwa we Wrocławiu mamy w większości grup krwi optymalne stany koncentratów krwinek czerwonych (stany gwarantujące pełne bezpieczeństwo chorym potrzebującym krwi), ale ze względu na dynamiczne zmiany zapotrzebowania krwi i skladników zapraszamy Dawców na naszą stronę informującą o aktualnych stanach zapasów, a przede wszystkim zapraszamy do naszych punktów poboru. Każda grupa krwi jest dla nas bardzo cenna, ale ze względu na różne daty ważności składników krwi jest zapoznanie się z informacjami, jakich grup krwi potrzebujemy najbardziej w danej chwili. Jednocześnie wyjaśniamy, że oprócz oddania krwi pełnej, istnieje możliwość oddania płytek krwi lub osocza metodą aferezy. Osocze służy między innymi do wytwarzania produktów krwiopochodnych, takich jak albuminy, immunoglobuliny, czynniki krzepnięcia, a są to produkty niezbędne do leczenia wielu chorych, dlatego inne formy oddawania krwi poza oddaniem krwi pełnej też są ważne i konieczne do ratowania zdrowia i życia.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do naszych punktów poboru krwi!

Program polityki zdrowotnej "Zapewnienie samowystarczalności Rzeczypospolitej Polskiej w krew i jej składniki na lata 2015-2020" finansowany przez ministra zdrowia.