Dostępność
Oddziały Terenowe
youTube
FB
Twitter

Oddawanie krwi na legnickim rynku

Oddawanie krwi na legnickim rynku

Mieszkańcy Legnicy będą mogli pomóc chorym potrzebującym transfuzji oddając krew podczas akcji na Rynku w sobotę 22 kwietnia.

W sobotę, 22 kwietnia, na Rynku zostanie przeprowadzona akcja oddawania krwi. Akcja ma pokazać, że oddawanie krwi nie jest kłopotliwe i zachęcić do pomocy chorym potrzebującym transfuzji.

Ambulans zostanie ustawiony na Rynku. Krew będzie można oddawać między 11.00 a 14.00. Dawcami mogą być osoby zdrowe i pełnoletnie, ważące powyżej 50kg. Wymagane jest okazanie dowodu tożsamości ze zdjęciem. Każdy chętny powinien najpierw zgłosić się do stolika rejestracyjnego. Po przejściu procedury kwalifikacyjnej zostanie skierowany do ambulansu. Dawca otrzyma zestaw mający uzupełnić ubytek energetyczny (czekolady, konserwa turystyczna) oraz posiłek regeneracyjny w restauracji McDonald’s.

Ambulans należący do Fundacji Ronalda McDonalda jest pierwszym tego typu specjalistycznym pojazdem medycznym w Europie. Służy do przeprowadzania badań przesiewowych wśród małych dzieci na terenie całego kraju, a także wykorzystywany jest podczas akcji oddawania krwi.

Organizatorami akcji jest Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu oraz Fundacja Ronalda McDonalda.

Program polityki zdrowotnej "Zapewnienie samowystarczalności Rzeczypospolitej Polskiej w krew i jej składniki na lata 2015-2020" finansowany przez ministra zdrowia.