Dostępność
Oddziały Terenowe
youTube
FB
Twitter

Oddawaliśmy krew dla Taty!

Oddawaliśmy krew dla Taty!

35 osób oddawało krew w sobotę 1 lipca by ratować życie pana Zdzisława. Ich znajomego, przyjaciela i członka rodziny.

Asia oddaje krew dla swojego taty

Cierpliwe oczekiwanie na rejestrację

Dorota i Martyna jako pierwsze oddają krew

Jerzyk z kolegą dla Zdzislawa!

Jest OK! Nic nie boli :-)

Odwiedziny w szpitalu

"Trzy tygodnie temu wykryto u mojego taty ostrą białaczkę szpikową" – mówi Asia, córka pana Zdzisława – „jego stan wymagał transfuzji, więc przyjechaliśmy dużą grupą, by oddać krew i pomóc w ratowaniu życia”.

Grupa 35 osób oddająca krew dla pana Zdzisława przyjechała z Jankowa Przygodzkiego, małej miejscowości obok Ostrowa Wielkopolskiego. „Pokonaliśmy prawie 100 km” – mówi pani Bożena, szwagierka chorego.

Rejestracja chętnych do oddania krwi rozpoczęła się o 8 rano. Dorota, Martyna i Marek jako pierwsi wypełnili ankiety i zostali zakwalifikowani przez lekarza do oddawania krwi. „To niesamowite, że tak małym gestem możemy tak bardzo pomoc innym!” – komentowali później w poczekalni dla krwiodawców.

W licznej grupie osób oddających krew dla chorego pana Zdzisława byli koledzy z pracy, znajomi i rodzina. „Wszyscy wierzymy, że będzie dobrze” – mówi z entuzjazmem Asia – „choroba została szybko zdiagnozowana i podjęto natychmiast niezbędne leczenie”.

Po wizycie w Centrum grupa krwiodawców odwiedziła chorego pana Zdzisława w szpitalu przy ul. Grabiszyńskiej. „Serdecznie dziękuję za ten wspaniały gest” – mówił przez łzy wzruszenia – „Jesteście kochani i niesamowici”.

Pan Zdzisław ma 51 lat i jest współwłaścicielem firmy sprzedającej nawozy organiczne. Z żoną Krystyną mają dwie córki Asię i Grażynę. Jego stan wymaga częstych transfuzji krwi grupy 0 Rh-.

Oddając krew ratujemy życie osób, dla których transfuzja to jedyna możliwość powrotu do zdrowia. Osoba, która otrzymuje krew pozostaje dla krwiodawcy anonimowa, ale jest ona na pewno dla kogoś przyjacielem, rodzicem lub krewnym.

Uwaga: Jeżeli chcesz opisać historię oddawania krwi dla konkretnej osoby albo dzięki transfuzjom ty lub ktoś kogo znasz zakończył pomyślnie leczenie – prosimy o kontakt.

Program polityki zdrowotnej "Zapewnienie samowystarczalności Rzeczypospolitej Polskiej w krew i jej składniki na lata 2015-2020" finansowany przez ministra zdrowia.