Dostępność
Oddziały Terenowe
youTube
FB
Twitter

Oddaj krew z Dialogiem

Oddaj krew z Dialogiem

Wrocław, 16 października 2006 roku - Jutro na placu Solidarności we Wrocławiu odbędzie się Akcja Honorowego Krwiodawstwa przeprowadzana wspólnie przez Telefonię Dialog i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu.

17 października (wtorek) w godzinach 9.00 – 12.00 na placu Solidarności (tuż obok siedziby Telefonii Dialog przy Pl. Jana Pawła II) stanie autobus – mobilna stacja krwiodawstwa – wyposażony w specjalistyczne stanowiska do poboru krwi. Akcja dedykowana jest przede wszystkim pracownikom Dialogu (zapisy trwają już od tygodnia – zgłosiło się kilkudziesięciu chętnych), ale z okazji skorzystać może każdy mieszkaniec Wrocławia, który zechce odpowiedzieć na apel wrocławskiego Centrum Krwiodawstwa i oddać krew.

„Zapasy krwi we Wrocławiu są ciągle niewspółmierne do potrzeb. Często stajemy przed groźbą, że zabraknie krwi dla potrzebujących transfuzji. Każdy można pomóc organizując akcję oddawania krwi w swoim miejscu pracy lub przychodząc do naszego Centrum” – mówi Ryszard Kozłowski, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu.

Na taki apel postanowiła odpowiedzieć również Telefonia Dialog. Częstą wymówką przed oddaniem krwi jest brak czasu, odległość placówki medycznej, brak wiedzy.

„Ułatwiamy naszym pracownikom pomoc potrzebującym” – tłumaczy Iwona Kowalska, Dyrektor Departamentu Komunikacji w Telefonii Dialog. „Chcemy wspierać ważne inicjatywy społeczne w regionie, propagować idee dialogu i pomocy na każdej płaszczyźnie. Tym bardziej, ze każda jednostka oddanej krwi przekłada się wprost na ratowanie ludzkiego życia. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych mieszkańców Wrocławia – to naprawdę niewielki wysiłek, a tak wiele znaczy. Być może następnymi potrzebującymi będziemy właśnie my...” – dodaje Kowalska.

Oddanie krwi nie przeszkadza w wykonywaniu pracy biurowej. Krwiodawcą może być każda pełnoletnia osoba do 65 roku życia, ciesząca się dobrym zdrowiem i ważąca powyżej 50kg. Oddając krew należy mieć ze sobą dowód tożsamości.

Program polityki zdrowotnej "Zapewnienie samowystarczalności Rzeczypospolitej Polskiej w krew i jej składniki na lata 2015-2020" finansowany przez ministra zdrowia.