Dostępność
Oddziały Terenowe
youTube
FB
Twitter

Krwiodawcy dopisali w Sycowie

września pobieraliśmy krew w Sycowie w ramach akcji BAHK

 

 

32 osoby przyłączyły się poniedziałek do Bankowej Akcji Honorowego Krwiodawstwa w Sycowie. 26 z nich oddało krew. Zebrano blisko 12 litrów. Organizatorem akcji jest Fundacja PKO Banku Polskiego. Syców był przedostatnim przystankiem wakacyjnego etapu BAHK, podczas którego mobilne punkty poboru krwi odwiedzają głównie miejscowości turystycznena terenie całego kraju.

W dotychczasowych lokalizacjach w zbiórkach uczestniczyło ponad 340 osób. Krwiodawcy oddali ponad 112 litrów krwi. 14 września na zakończenie tegorocznej edycji odwiedzimy z BAHK Sandomierz.

Piąty rok z rzędu zbieramy krew w ramach Bankowej Akcji Honorowego Krwiodawstwa. Za każdym razem przyłącza się do nas coraz więcej osób. 14 czerwca – w Światowym Dniu Krwiodawcy – byliśmy w 12 miastach. Zebraliśmy wówczas aż 325 litrów krwi, czyli o blisko 100 litrów więcej niż w roku poprzednim.

Od 2009 roku, czyli od pierwszej edycji Akcji, przyłączyło się do nas ponad 5 tys. osób, z których niemal 4 tys., po spełnieniu wszystkich wymagań zdrowotnych oddało krew. Łącznie przekazaliśmy potrzebującym ponad 1 830 litrów krwi. 

Celem projektu jest popularyzacja idei krwiodawstwa i przełamywanie barier związanych z oddawaniem krwi. 

Partnerem akcji jest Narodowe Centrum Krwi.

Program polityki zdrowotnej "Zapewnienie samowystarczalności Rzeczypospolitej Polskiej w krew i jej składniki na lata 2015-2020" finansowany przez ministra zdrowia.