Dostępność
Oddziały Terenowe
youTube
FB
Twitter

Informacja dla Krwiodawców

 

Informacja

Otrzymujemy od krwiodawców wiele zapytań  dotyczących aktualnych stanów krwi, pytań jakiej grupy krwi potrzebujemy w danej chwili najbardziej, w jakim okresie najlepiej zgłaszać się do oddania. Dla wszystkich zainteresowanych napisaliśmy obszerny materiał, który z pewnością pomoże w ocenie całorocznej sytuacji.

Ze względu na powtarzajace się problemy z jakimi boryka się Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu w okresie letnim/wakacyjnym, chcemy szczególnie mocno podkreślić jak ważne jest oddawanie krwi w miesiącach czerwiec-lipiec-sierpień.

Obawiamy się, że sytuacje z lat poprzednich nadal będą się powtarzać i jeśli ktoś odda krew teraz, nie pojawi się już w wakacje, kiedy krwi potrzeba najbardziej.W chwili obecnej nasze zapasy krwi są optymalne, czyli wystarczające dlatego lepiej, żeby krew krążyła w organizmie Krwiodawcy niż traciła ważność.

Gorąco zachęcamy wszystkich Krwiodawców do oddawania krwi w okresie wakacji.

Artykuł jest również dostępny na  Facebook  www.facebook.com/rckikwroclaw

Zapraszamy do lektury >>>

Program polityki zdrowotnej "Zapewnienie samowystarczalności Rzeczypospolitej Polskiej w krew i jej składniki na lata 2015-2020" finansowany przez ministra zdrowia.