Dostępność
Oddziały Terenowe
youTube
FB
Twitter

Fiesta Krwiodawcy

Fiesta Krwiodawcy

Oddawaj krew, ratuj ludzkie życie i wygrywaj nagrody! Do wygrania odtwarzacz mp3, cenna biżuteria, sprzęt AGD, kupony na pizzę i kręgle oraz satysfakcja z ratowania ludzkiego życia – wszystko to już od 3 lipca przez całe wakacje w Centrum Krwiodawstwa we Wrocławiu.

Krwi brakuje. Dlatego od 3 lipca do końca sierpnia w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu będzie trwała akcja Fiesta Krwiodawcy. Cotygodniowymi konkursami będziemy zachęcać do oddawania krwi i ratowania życia.

„Mamy nadzieję, że odwiedzi nas w wakacje 8000 osób” – mówi Ryszard Kozłowski, dyrektor RCKiK – „ale jesteśmy w stanie przyjąć o wiele więcej chętnych”. „Osiem tysięcy donacji krwi pozwoli na utrzymanie zapasów na bezpiecznym poziomie przez całe lato” – dodaje.

W losowaniach nagród będą mogły wziąć udział osoby, które oddadzą krew w RCKiK ul. Czerwonego Krzyża 5, między 3 lipca a 31 sierpnia.

Fiesta Krwiodawcy! Oddajesz krew, ratujesz życie, wygrywasz nagrody!

Oddaj krew, uratuj życie, wygraj nagrody!

Co tydzień: sprzęt AGD, 30zł na pizzę, godzina kręgli i billardu

Co miesiąc: odtwarzacz mp3Creative MuVo C100, cenna biżuteria

Dodatkowo: Składnik do pizzy gratis w Pizzeri DaGrasso ul. Wyszyńskiego 71. Wystarczy pokazać ulotkę z Centrum Krwiodawstwa.

W każde wakacje Centra Krwiodawstwa w całej Polsce spotykają się z problemem braku krwi. Latem ludzie aktywnie spędzają czas. Niesie to ze sobą zwiększone ryzyko wypadków i potrzebę transfuzji podczas operacji. Dodatkowo krwiodawcy są w wakacyjnych rozjazdach. Wszystkie te czynniki wpływają na sytuację braku krwi.

Brak krwi to przekładane terminy operacji w szpitalach i zagrożenie dla życia osób wymagających transfuzji.

Krwiodawcą może być każda pełnoletnia osoba do 65 roku życia, ciesząca się dobrym zdrowiem i ważąca powyżej 50kg. Oddając krew należy mieć ze sobą dowód tożsamości.

Centrum Krwiodawstwa przy ul. Czerwonego Krzyża 5 zaprasza chętnych do oddania krwi od poniedziałku do piątku 7:30 – 18:00 oraz w soboty 8:00 – 12:00.

Program polityki zdrowotnej "Zapewnienie samowystarczalności Rzeczypospolitej Polskiej w krew i jej składniki na lata 2015-2020" finansowany przez ministra zdrowia.