Dostępność
Oddziały Terenowe
youTube
FB
Twitter

18.08.2020 » Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa 2020

Uprzejmie informujemy, że dniach 17-19 sierpnia 2020 r. w RCKiK we Wrocławiu odbędzie się Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa (BAHK) organizowana przez Fundację PKO Banku Polskiego. Zapraszamy do udziału wszystkich, którzy chcą pomagać w ratowaniu zdrowia i życia innych. Na krwiodawców czekają niespodzianki. Osoby, które oddadzą krew w dniach 17-19 sierpnia i podadzą hasło „BAHK”, otrzymają w prezencie butelkę-termos. Liczba upominków jest ograniczona, decyduje kolejność zgłaszania się.
Podczas tegorocznej akcji BAHK odwiedzi również Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Kraków, Katowice, Lublin, Poznań i Warszawę. Partnerem akcji jest Narodowe Centrum Krwi, Ministerstwo Zdrowia oraz lokalnie Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.
BAHK odbywa się pod hasłem „Moja krew, Twoje życie” i została zainicjowana przez pracowników PKO Banku Polskiego w 2009 r. Od początku jej celem jest nie tylko zbiórka krwi, ale także propagowanie idei krwiodawstwa i uświadamianie, że krew to wielu sytuacjach jedyny lek, który może uratować życie.

 

 

Program polityki zdrowotnej "Zapewnienie samowystarczalności Rzeczypospolitej Polskiej w krew i jej składniki na lata 2015-2020" finansowany przez ministra zdrowia.