Dostępność
Oddziały Terenowe
youTube
FB
Twitter

Ambulans do oddawania krwi we Wrocławiu

Ambulans do oddawania krwi we Wrocławiu

Specjalistyczny ambulans do oddawania krwi został zakupiony przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu.

Już od września krew będzie można oddawać nie tylko w budynku Centrum Krwiodawstwa przy ul. Czerwonego Krzyża 5, ale też w specjalistycznym autobusie.

Znajdują się w nim miejsca na wszystkie potrzebne stanowiska. Są 4 fotele do pobierania krwi, miejsce na gabinet lekarski i rejestrację. Autobus ma własny generator prądu.

Zobacz galerię zdjęć autobusu

„Mobilne Centrum Krwiodawstwa” będzie wykorzystywane podczas akcji oddawania krwi na festynach, w szkołach i wszędzie tam, gdzie będzie odpowiednio dużo chętnych do oddawania krwi.

Po raz pierwszy krew oddawać w nim będą mieszkańcy Lubina i okolic podczas organizowanych przez KGHM festynów 2 i 3 września. We Wrocławiu będzie można oddać w nim krew 24 września na wrocławskim Rynku.

Autobus kosztował 220 tysięcy złotych i został zakupiony dzięki pomocy Fundacji Polska Miedź związanej z firmą KGHM, która pokryła połowę kosztów.

Autobus marki Mercedes został wyprodukowany w 1995 roku i wykorzystywany był przez niemiecką Służbę Krwi do poboru osocza. Przez ten czas przejechał zaledwie 70 tysięcy kilometrów. Stan auta jest bardzo dobry.

Program polityki zdrowotnej "Zapewnienie samowystarczalności Rzeczypospolitej Polskiej w krew i jej składniki na lata 2015-2020" finansowany przez ministra zdrowia.