Dostępność
Oddziały Terenowe
youTube
FB
Twitter

Akcja "Krew dla dzieci"

„Akcja Krew dla Dzieci.”
 
            W piątek 23 stycznia w Zespole Szkół Zawodowych odbyła się pierwsza w tym roku akcja poboru krwi dla potrzebujących Jej dzieci, Szpitala Hematologii we Wrocławiu.
            Ferie  są złym czasem na takie akcje, ale krwiodawcy i młodzież nie zawodzi. Przybyło 80 osób z czego krew oddało 67 , co przyniosło RCKiK 30 litrów pełnej krwi .
            Klub HDK oraz młodzi krwiodawcy z naszego miasta i okolic oddaje w większości zebraną krew na potrzeby szpitali dziecięcych i ten rok również rozpoczęliśmy od zbiórki krwi dla nich.   Rok 2008 jest dla naszej działalności rokiem wielkich sukcesów. Zebraliśmy podczas organizowanych akcji poboru krwi w naszym mieście i powiecie 266,850 litrów. Cieszy również fakt, że dla wielu młodych ludzi jest , to już „nawyk” niesienia pomocy innym.
Coraz więcej i chętniej młodzież szkolna oddaje krew nie oczekując nic w zamian. Dzięki organizowanym akcja uratowaliśmy wiele osób i uzdrowiliśmy wiele dzieci. Działalność naszego klubu, naszych krwiodawców stawia nas na czołowym miejscu wśród stałych organizatorów akcji poboru krwi nie tylko w powiecie , ale i w województwie. Dziękuje wszystkim i zapraszam na następne akcje w naszym powiecie: 25 lutego ZSZ Wołów i 27 marca ZSZ Brzeg Dolny.
 
 
Prezes Klubu HDK „Rokita” Adam Łyczko
 
Zapraszamy do galerii zdjęć
Program polityki zdrowotnej "Zapewnienie samowystarczalności Rzeczypospolitej Polskiej w krew i jej składniki na lata 2015-2020" finansowany przez ministra zdrowia.