Dostępność
Oddziały Terenowe
youTube
FB

Stan krwi na dzień: 24.01.2019

Krew RhD (+) plus

A RhD plus wystarczający stan B RhD plus wysoki stan AB RhD plus wysoki stan 0 RhD plus wysoki stan

Krew RhD (-) minus

A RhD minus wysoki stan B RhD minus niski stan AB RhD minus średni stan 0 RhD minus brakujący stan
Oferta pracy

Akcja w Brzegu Dolnym
200 lat Administracji Drogowej 

Ogólnopolska zbiórka krwi na hasło 

 

„200 lat Administracji Drogowej”

 

 

 W związku z jubileuszem 200 lat istnienia Centralnej Administracji Drogowej pracownicy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad postanowili uczcić rocznicę organizując akcję ogólnopolskiej zbiórki krwi. Do udziału w honorowym oddawaniu krwi zachęcamy również przedstawicieli administracji publicznej, innych administracji drogowych z zarządów dróg wojewódzkich i powiatowych, pracowników branży drogowej, oraz wszystkie osoby, którym bliska jest idea pomagania.

 

Ogólnopolska zbiórka krwi realizowana jest dzięki współpracy
z Narodowym Centrum Krwi, a krew pobierana jest przez
21 Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.
Akcja trwa do 31 grudnia 2019 r.

 

Pamiętajmy, aby oddając krew podać hasło zbiórki „200 lat Administracji Drogowej”.

 

Zapraszamy do udziału w zbiórce krwi. Niech „łączy nas krew, która ratuje życie”. 

 


Oferta pracy
OgłoszenieRegionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. prof. dr hab. Tadeusza Dorobisza we Wrocławiu informuje, że w związku z budową nowej chłodni podjęta została decyzja o sprzedaży systemu KLS 2400/40. W związku z powyższym wszystkich zainteresowanych w/w systemem prosimy o przesłanie pisemnego potwierdzenia do dnia 16.11.2018r. na adres:
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa
ul. Czerwonego Krzyża 5/9,
50-345 Wrocław.
KLS 2400/40 jest komputerowo sterowanym systemem składowania opracowanym przez niemiecką firmę MABAG (http://mabag.biz/), umożliwiającym składowanie materiałów biologicznych przy oszczędnym zapotrzebowaniu miejsca oraz środków chłodzących.
Jako czynnik chłodzący zastosowano płynny azot, przy czym przejście ciepła następuje poprzez hermetycznie szczelny wymiennik ciepła. W ten sposób składowany materiał nie styka się z czynnikiem chłodzącym i chłodzony jest wyłącznie atmosferyczne.
Regulacja temperatury następuje na zasadzie sterowania procesowego przy czym temperatury podlegają stałemu nadzorowi i zostają protokołowane. Temperatura składowania wynosi -40°C.
W centrum używano urządzeń do składowania krwi oraz produktów krwi w przewidzianych do tego celu woreczkach w połączeniu z dopasowanymi pojemnikami o wymiarach 13 cm x 23 cm (szer x dł).

więcej »

Ogłoszenie. Nr sprawy: SEK.221.1.2018Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu poszukuje do wynajęcia lokalu z przeznaczeniem na archiwum zakładowe.
Lokal wstępnie powinien spełniać następujące warunki:

więcej »


Program polityki zdrowotnej "Zapewnienie samowystarczalności Rzeczypospolitej Polskiej w krew i jej składniki na lata 2015-2020" finansowany przez ministra zdrowia.