Dostępność
Oddziały Terenowe
youTube
FB
Twitter

"Biała Niedziela" w Siechnicach - 2.06.2019 r.

Starosta Powiatu Wrocławskiego zaprasza do skorzystania z bezpłatnych badań profilaktycznych w ramach II edycji akcji pn. „Białe Niedziele w Powiecie Wrocławskim”.

„Białe Niedziele w Powiecie Wrocławskim” to akcje medyczne, podczas których będzie można skorzystać z bezpłatnych badań, konsultacji lekarskich oraz porad w zakresie profilaktyki i ochrony zdrowia. Gospodarzem najbliższej „Białej Niedzieli” będzie Gmina Siechnice.

Akcja odbędzie się w  niedzielę 2 czerwca br. w  godzinach 10.00 – 18.00 przy Szkole Podstawowej nr 2 w Siechnicach (ul. Księżnej Anny z Przemyślidów 6).

Podczas akcji każdy mieszkaniec będzie miał możliwość bezpłatnego wykonania badań (m.in.: poziom cukru i cholesterolu, EKG z pomiarem ciśnienia tętniczego krwi i wagi ciała), skonsultować się z  lekarzem oraz skorzystać z porady Rzecznika Praw Pacjenta, Rzecznika Konsumenta i NFZ.

W trakcie wydarzenia, w godz. 11.00-15.00, będzie też można oddać krew w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2.

Dodatkowo organizatorzy – Starostwo Powiatowe we Wrocławiu oraz Gmina Siechnice – zaplanowali wykłady dotyczące cyberbezpieczeństwa, pokazy samoobrony dla kobiet, prezentacje lokalnych organizacji i wiele innych atrakcji.

 

Program polityki zdrowotnej "Zapewnienie samowystarczalności Rzeczypospolitej Polskiej w krew i jej składniki na lata 2015-2020" finansowany przez ministra zdrowia.