Dostępność
Oddziały Terenowe
youTube
FB

Zapotrzebowanie na krew RhD (+) plus

A RhD plus wysoki stan B RhD plus wysoki stan AB RhD plus wysoki stan 0 RhD plus średni stan

Zapotrzebowanie na krew RhD (-) minus

A RhD minus średni stan B RhD minus średni stan AB RhD minus średni stan

Zapraszamy do głosowania na miasto, do którego w przyszłym roku zawita Czerwona Nitka
Wrocławska Akcja Krew 2017Dnia 24 czerwca 2017 r. rusza kolejna edycja Wrocławskiej Akcji Krew, której organizatorem jest Fundacja VOTUM.

Wszystkich chętnych do oddania krwi zapraszamy do Ogrodu Zoologicznego we Wrocławiu przy ul. Wróblewskiego 1-5 (obok wybiegu dla żyraf).

Godziny rejestracji dawców: 11.00-15.00.

 
Dla wszystkich osób, które oddadzą krew na akcji atrakcyjne niespodzianki ;)

 


Kolej na Ciebie - Uratuj Życie ! 

Od czerwca do września w 10 miastach w Polsce na terenie dworców kolejowych odbywać się będzie akcja promująca honorowe krwiodawstwo i rejestrację potencjalnych Dawców szpiku. Wolontariusze koordynujący wydarzenie i krwiobusy pojawią się w Warszawie, Wrocławiu, Szczecinie, Krakowie, Gdańsku, Bydgoszczy, Opolu, Rzeszowie, Łodzi i Gdyni.

Spółki z Grupy PKP wspólnie z Fundacją Grupy PKP, Fundacją DKMS, Narodowym Centrum Krwi, Centrum Poltransplant, Niezależnym Zrzeszeniem Studentów, Spółką PKS Polonus i Kolejarską Służbą Krwi będą promować honorowe krwiodawstwo i rejestrację potencjalnych Dawców szpiku. Akcja pod hasłem „Kolej na Ciebie – uratuj życie!” zorganizowana zostanie na terenie największych dworców kolejowych w Polsce.

Głównym celem akcji jest promocja honorowego krwiodawstwa oraz dawstwa szpiku kostnego, a także zwiększenie świadomości w zakresie ochrony zdrowia i promowanie dobrych wzorców postaw społecznych.

Patronat nad akcją objęło Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa oraz Ministerstwo Zdrowia. Zbiórki krwi oraz rejestracja potencjalnych dawców szpiku będzie prowadzona w okresie od 12 czerwca do 11 września 2017 r.

 

Zobacz spot promujący akcje:

 


Program polityki zdrowotnej "Zapewnienie samowystarczalności Rzeczypospolitej Polskiej w krew i jej składniki na lata 2015-2020" finansowany przez ministra zdrowia.